Alışveriş & Moda

Hediye Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğum günü, yıl dönümü ve sevgililer günü gibi özel günlerde insanlar sevdiklerini onlara hediye alarak mutlu etme yolunu tercih ederler. Hediye olarak tercih edilebilecek ürünler arasında çantalar önemli bir yer tutar. Piyasada farklı tarzlara ve amaçlara uygun olarak üretilen çanta çeşitleri vardır. Bu nedenle çanta çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Seçim konusunda zorlanan kişiler hediye çanta seçimi nasıl olmalıdır? Araştırmaya başlarlar. Hediye olarak çanta almak isteyenlerin nasıl seçim yapacaklarına dair bilgiler şunlardır;

 • Kişinin tarzı dikkate alınarak
 • Kullanım amacına uygun olarak
 • Kullanacak kişinin cinsiyeti dikkate alınarak
 • Kişinin renk tercihine uygun olarak
 • Kıyafetlere uygun olarak
 • Marka dikkate alınarak
 • Fiyat göz önünde bulundurularak
 • Kullanışlılık göz önünde bulundurularak
 • Kalite göz önüne alınarak

Bunlar yanı sıra çanta hediye almak isteyen kişilerin tüm çanta modellerini inceleyerek gözlerine hitap eden ve hediye alacakları kişiye uygun olacak çantayı seçmeleri gerekir. Tek bir model inceleyip kesin karar vermemeleri doğru çantayı bulmalarına yardımcı olabilir.

Kişinin Tarzı Dikkate Alınarak

Hediye çanta almak isteyen kişiler seçim yaparken çantayı hediye edecekleri kişinin tarzını dikkate almalıdır. Çantanın hediye edileceği kişi spor çantaları kullanan birisiyse alınacak çanta çeşidi spor çantalardan yana olabilir. Bunun yanı sıra hediyeyi alacak kişi omuz çantası kullanmayı seçiyorsa omuz çantası modelleri incelenmelidir. Böylelikle karar vermeleri daha kolay olur.

Kişi çok fazla eşyayı yanında bulunduruyorsa onun için sırt çantası satın almak daha faydalı olur. Bu nedenle çanta olarak sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerin öncelikle hediye sahibinin hangi çantaları kullandığına ve tarzlarına dikkat etmeleri gerekir. ÇÇS omuz, sırt, el, çapraz ve bel çantası modelleri sayesinde tarza göre seçim yapılmasına yardımcı olan bir firmadır. Site üzerinden çanta türüne göre kolayca seçim yapmak mümkündür.

Hediye Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kullanım Amacına Uygun Olarak

Kullanım amacı hediye çanta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Hediye edilecek kişinin söz konusu çantayı nerede ve nasıl kullanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım amacına uygun olarak çanta seçimi şu şekilde yapılabilir;

 • Düğün ve nişan gibi özel günlerde kullanması için çanta aranıyorsa abiye çanta türlerinden tercih edilebilir.
 • Çalışma esnasında kişinin kullanabileceği bir çanta hediye edilecekse daha klasik veya spor çanta türleri seçilir.
 • Yanında çok sayıda eşya taşıyan bir bayan için birden fazla bölmesi bulunan çanta modellerinden seçilmelidir.
 • Evrak işiyle uğraşan bir kişi için hediye olarak evrak çantası alınabilir.
 • Laptop kullanan kişiler için laptop çantası hediye olarak alınabilir.
 • Çocuk sahibi birine çanta alınacaksa yanında bulunması gereken eşyalar göz önüne alınarak sırt çantası satın alınabilir.
 • Spor tutkunu olan sevgili için spor çantası tercih edilebilir.

Bunlar yanı sıra işi gereği çok sık seyahat eden sevgili veya eşe kullanışlı bir valiz hediye alınarak ihtiyacını karşılaması konusunda yardımcı olunabilir. Bu çantaların renk ve modellerinde ise kişinin zevki dikkate alınabilir.

Kullanacak Kişinin Cinsiyeti Dikkate Alınarak

Hediye çanta seçiminde dikkate alınması gereken kriterlerden birisi de hediyenin verileceği kişinin cinsiyetidir. Eğer bir erkeğe çanta hediye edilecekse çanta çeşidi ve modeli oldukça sınırlıdır. Seçim için erkek çanta kategorisi incelenerek sırt, bel, omuz ve el çantası modellerinden seçim yapılabilir. ÇÇS aracılığıyla mavi, siyah ve kahverengi tonlarında olan erkek çantalarından satın alınabilir.

Kadınlar için çanta seçimi ise erkeklerde olduğu gibi kolay değildir. Bunun sebebi çok fazla çanta modelinin bulunmasıdır. Ayrıca kadınların kıyafet veya ayakkabılarla uyumlu çanta kullanmak istemeleri seçim konusunda zorluk yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle kadınlar için oluşturulan kategoride hediye edilecek kişinin zevki göz önüne alınarak model, renk ve tarzda olan çantalardan seçilmesi gerekir.

Hediye Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kişinin Renk Tercihine Uygun Olarak

Çantaların hediye olarak alınmak istenmesi durumunda renk önemli bir kriterdir. Hediye alacak kişilerin çantayı verecekleri kişinin hangi rengi sevdiklerini bilmeleri ve buna göre çantayı seçmeleri gerekir. Bu da hediyenin verildiği kişi gerçek anlamda mutlu etmek demektir. Örneğin kişi siyah rengi sevmiyorsa ona siyah renkli bir çanta almak kendisinin yeterince tanınmadığı hissini oluşturur. Bunun yanı sıra ona kullanmayacağı bir çanta alınmış olur.

Klasik renkleri kullanmayı seven bir kişiye dikkat çeken renklere sahip bir çanta almanız onun hediyesinden memnun kalmamasına neden olabilir. Bu nedenle çantayı alacağınız kişinin öncelikle hangi renkleri sevdiğini ve çantalarda hangi rengi tercih ettiğini öğrenmeniz gerekir.

Kıyafetlere Uygun Olarak

Kıyafetlere uygun olarak çanta seçimi bir kadına çanta hediye etmek istediğinizde dikkate almanız gereken bir durumdur. Çünkü kadınlar giydikleri ceket, gömlek veya hırka gibi kıyafetlerle taktıkları çantaların kombin oluşturmasını isterler. Bu nedenle onlara kombin oluşturabilecekleri renkte bir çanta almanız onu gerçekten mutlu edecektir.

Siyah renk hemen her renkle uyumlu olarak kullanılabilen bir renktir. Hediye çantanız siyah renkte olursa sevdiğiniz kişi bu çantayı çok sayıda kıyafetiyle birlikte uyumlu olarak kullanabilir. Alacağınız çantanın siyah olmasına karar verdiyseniz ÇÇS kadın çantalarından siyah renkli modelleri inceleyebilir ve sevdiğinize uygun çantayı satın alabilirsiniz.

Marka Dikkate Alınarak

Marka hediye çanta seçerken dikkate alınabilecek kriterlerden bir tanesidir. Özellikle belirli bir markayı tercih eden kişilere sevdiği markadan almak onun mutlu olmasına sağlayabilir. Aynı zamanda pahalı bir markaya ait çantanın alınması ona verilen değerin de anlaşılması açısından önemlidir. Bu nedenle çanta almadan sevdiğiniz kişinin hangi marka çantayı kullandığını öğrenmeniz ve ona göre alım yapmanız gerekir..

Fiyat Göz Önünde Bulundurularak

Anneniz, eşiniz veya kız arkadaşınıza çanta hediye etmek istiyorsanız çanta modellerinde fiyatlara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Sınırlı bir bütçeye sahipseniz daha uygun fiyatlı veya indirime girmiş olan çantalardan seçebilirsiniz. ÇÇS sitesinde her bütçeye uygun çanta modelleri vardır. Fiyat için belirli bir kriteriniz varsa bunu belirleyip arama yapabilirsiniz. Böylelikle hem sizi zorlamayacak hem de hediye edeceğiniz kişiyi mutlu edecek bir çanta seçebilirsiniz. ÇÇS’de 150 TL’den başlayan fiyatlarla alabileceğiniz çantaları bulabilirsiniz.

Kullanışlılık Göz Önünde Bulundurularak

Çanta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kullanışlılıktır. Alınan çantanın kullanışlı olmaması kısa sürede atılmasına veya bir köşede eskimeye bırakılmasına neden olabilir. Bu nedenle hediye edeceğiniz çantayı belirlerken kullanışlı olmasına önem vermelisiniz. Bir çantanın kullanışlı olup olmadığını anlamak için kaç tane bölümünün olduğunu inceleyebilirsiniz. Çok fazla bölmeye sahip olan çantalar ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra çantanın sap veya askı gibi bölümlerinin sağlam olması kullanışlı olduğunun belirtisidir. Kısa sürede kopmayan veya deforme olmayan çantalar uzun süre kullanılabilir.

Kalite Göz Önüne Alınarak

Kalite hediye çantayı belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken konular arasında bulunur. Hediye olarak alabileceğiniz kaliteli çantalara ÇÇS aracılığıyla sahip olabilirsiniz. 20 yıldan uzun süredir çanta imalatı yapan firma kaliteli ürünleri sayesinde insanlar tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Sizler de annenize, eşinize, babanıza veya arkadaşınıza alacağınız hediye çantayı kalitesinden söz ettiren ÇÇS’yi tercih ederek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu