Seyahat & Tatil

En Rahat Çanta Modelleri

En Rahat Çanta Modelleri

Çantalar hayatımızın her alanında sürekli yanımızda olması gereken nesnelerin taşınmasında konfor sağlayan en önemli ve gerekli aksesuarımızdır. Çantalar şık bir konseptle kullanılacağı gibi günlük hayatımızda da önemli bir rol oynar.

Tarzı Tamamlayan Çanta İsimleri

Kombinlerin ve tarzın en güzel tamamlayıcı parçası çantaların çeşitleri ve kullanım şekilleri şu şekildedir;

 • Askılı omuz çantası çoğunlukla kare veya dikdörtgen şeklindedirler. Ancak bazı modellerde oval veya yuvarlak çeşitleri de olabilir. Üretildiği maddenin yumuşak olması ise çantanın rahatlığını ön plana çıkarabilir. Üstelik kayışlarının olması günlük yaşantıda çok rahat taşıma kolaylığı sağlayan bir çanta haline getirir.
 • Omuz Çantasının askıları oldukça geniş olur. Günlük yaşam için bayağı kullanışlıdırlar. Bir sürü farklı farklı boyutta omuz çantası vardır ve çeşitli malzemelerden üretilebilir.
 • Tote çanta taşıma çantası amacı ile kullanılan çanta modelidir. Geniş ve büyük modelleri mevcut olduğu gibi küçük ve dar modeller de karşınıza çıkabilir. Alışverişe veya okula giderken rahatlıkla kullanılabilen bir çanta modelidir.
 • Kova Çanta bayağı bir geniş çanta modelidir. Bütün eşyalar içine sığabilir. Kova Çantalar, çok geniş olan askılar sayesinde eşyaları taşımakta kolaylık sağlar.
 • Postacı Çanta modelleri düz olarak kullanılabildiği gibi çapraz olarak da kullanılır. Evrakları ve dosyaları kolayca taşıyabilmek isteyen kişiler için oldukça kullanışlı olabilen çantalardır. İşe veya okula giderken tercih edilenlerin en başında bu tür çantalar gelir.
 • Bel Çantası modelleri oldukça ufak boyuta sahip çanta modelleridir. Telefon, cüzdan ve anahtarlık gibi fazla yer işgal etmeyen eşyalar taşınabilir. Kullanımı ve taşıma kolaylığı ile ön plana çıkar.
 • Portföy ve Abiye Çanta modelleri genelde davetlere, düğünlere yani özel günlere giderken kullanımı uygun olduğu için sıkça tercih edilir. Askısız olmalarının yanı sıra elde taşınır. Gece kıyafetlerinde kombin yapılabilir. Genelde küçüktür ve yalnızda en önemli bulunan ihtiyaçlar koyulabilen bir çanta modelidir. Pek rahat çanta sınıfına dahil değildir.
 • Sırt Çantalarının ise çift kulpları vardır. Hem çok fazla eşyayı içine alır hem de taşıması çok rahattır. en rahat çanta modelleri bu tür çantalardır. Günlük kombinde ya da spora giderken rahatlıkla kullanılır.
 • Bebek Bakım Çantası modelleri annelerin en çok tercih edip sıklıkla kullandığı favori çantalardır. Birçok ihtiyacı karşılayan biberon, termos, ıslak mendil, bez, yedek kıyafet gibi şeyler için gözleri olması nedeniyle çocukların ve bebeklerin neredeyse bütün ihtiyaçları içine koyulabilir. Taşıması oldukça rahat bir çantadır.
 • El Çantası Modelleri farklı büyüklük ve farklı modelde olabilir. Günlük kombinler bu modeller ile şık bir hale getirilebilir. Zincir takarak omuz çantası olarak da kullanılabilir.
 • Bilek Çanta modelleri mini çanta modelleridir. Askısı bileği kavrar ve bu nedenle taşıması kolaylaşır

Tüm bunların yanında ise cüzdan modelleri de çanta sınıfına giriyor. Kredi kartı, kimlik, kartvizitler ve en çok kullandığımız parayı taşımak adına kullanılan çok küçük bir aksesuardır.

En rahat çanta modeli

Çanta Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış çanta kullanımı ciddi omuz problemlerinden sırt ve bel ağrılarına ve de duruş bozukluklarına sebep olabilir. Günümüzde okul çağında olan çocuklarda da her geçen gün artış gösterebilen duruş ve omurga bozukluklarının bir sebebi hatalı çanta taşıma ve kullanımı olabilir.

Çanta Tasarımları

Pek çok şeyde olduğu gibi çanta sektöründe de sıkça yenilik ve değişiklikler yapılır. Her sezon farklı tarz ve modelde tasarlanan çantalar genellikle kadınlar oldukça yoğun ilgi gösterirler. Çanta tasarımında zevk ve tercihler öncelik belirleyici unsur olsa bile asıl önemli olan kullanışlı, çok fonksiyonlu, şık ve sağlam duruşu olan bir çanta ortaya koymaktır.

Bu sayede insanlara sağladığı rahatlık ve fayda artar. Çanta tasarımında dikkat edilmesi gerekli olan en mühim ayrıntı çantanın sağlam ve kaliteli olması gerektiğidir. Çantada kullanılan kumaşın kaliteli ve dayanıklı olması gerekir.

Rahat Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çantanın üretiminde kullanılacak olan malzemelerin dayanıklı ve kaliteli olması gerekir. Böylelikle çok daha uzun ömürlü olur. Bunların yanında şık ve estetik bir görünüme sahip olması gereklidir.

Çantanın kullanım amacına dayanarak tasarımda kullanılan kumaş farklılık gösterebilir. Tasarımda kullanılan deri, süet, kadife gibi kumaşlar çantanın kullanılacağı alanlara uygun özelliğe sahip olmalıdır. Kullanılan tamamlayıcı ürünler mutlaka kaliteli malzemelerden oluşmalıdır. Çanta tasarımında kullanılan kumaşın özelliklerine uyum sağlamalıdır. Çanta tasarımında işçilik de çok önemlidir.

Çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus çantanın rahat, kullanışlı ve fonksiyonel olmasıdır. Bu vesileyle kullanıcısına daha fazla fayda sağlar. Bunların yanında kalitesi, sağlam ve dayanıklı oluşu, şık olması çantanın başarısını ortaya koyar.

Çanta Modelleri

Çanta modellerini belirleyen en önemli etken ise sektördeki yenilik ve değişkenlerdir. Sektörde gelinen son noktada oldukça farklı model ve tarzlarda çanta üretimi yapılır. Çanta modellerini belirleyen başka bir faktör de kişilerin artan ihtiyaçlarıdır. Çanta tasarımından beklenen şıklık ve modernliktir. Görünümünün yanı sıra ihtiyaçları en güzel şekilde karşılamasıdır.

Eski ve Yeni Çanta Modelleri

İnsanlar her alanda kullanmak için çantaya ihtiyaç duyar. Eski zamanlarda tek bir model üzerinden üretimi yapılan çantalar günümüzde oldukça çeşitlenen bir hal almıştır.

Kadınların Rahat Çanta Kullanımı

Rahat çantanın, kadınların hayatındaki yeri önemli bir yere sahiptir. Günlük hayatlarında çanta, kadınların vazgeçemedikleri bir aksesuardır. Günlük hayatta rahat kullanımı bulunan şık ve estetik çanta tasarımları yapılarak beğenilere sunulur.

En Çok Tercih Edilen Rahat Çantalar

Sırt ve kol çantaları en çok tercih edilen çantalar arasında yer alır. Sırt ve kol çantalarının tasarımında bir birinden farklı özelliklere yer verilir. Mevsimlere veya kişinin yaşına ve ihtiyaçlara göre çok farklı modelde tasarlanan çantaların üretiminde de çok farklı kumaş seçeneği bulunur. Bu türlerden en çok tercih edilenler ise süet ve deri gibi kumaşlardır. Çanta tercihlerinde kişilere seçme şansı sunan en önemli şey renk ve modeldir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu