Alışveriş & Moda

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj çantanızı yanınızdan ayırmayarak gün içerisinde taze bir cilde ve enerjik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kadınların çantasında muhakkak bulunan makyaj çantasında olması gereken ana ürünler oldukça önemlidir. Kadınlar için gün içerisinde stresli, yoğun ve hava koşulları nedeni ile makyajının akması ya da bozulması istenmeyen durumlar arasındadır.

Tasarım makyaj çantalarında yer alan bölmeler sayesinde dilediğiniz makyaj ürününü birbirinden ayrı olarak düzenleyebileceksiniz. Karışık bir makyaj çantası içerisinde bazı ürünlerin dağılması, hasar görmesi makyaj çantanızın uygun bölmelerinin olmamasından kaynaklıdır. Peki, hazırladığınız makyaj çantasında olması gerekenler nelerdir?

Makyaj Çantasına Neler Konulabilir?

Makyaj çantanızda öncelikle en fazla ihtiyacınız olan ürünleri yanınıza almakla işe başlayabilirsiniz. Kadınların bazıları sıfır makyajla ya da daha az makyajla dolaşırken, bazıları ise tüm detaylarıyla makyaj yapmaktan hoşlanır. Böyle durumlarda elbette malzemeler de artabilir. Uzun süreli ya da kısa süreli gideceğiniz yere göre yanınıza alacağınız makyaj ürünleri farklı olabilir.

Makyaj çantasına genel anlamda;

  • Nemlendirici
  • Kapatıcı
  • Allık
  • Maskara
  • Eyeliner
  • Ruj
  • Kaş Kalemi
  • Far
  • Bakım ara malzemeleri

Bu ürünleri yanınıza alarak, istenmeyen durumlarda kısa süre içerisinde makyajınızı tazeleyeceksiniz. Makyaj çantasına ihtiyaç duyabileceğiniz günler genellikle iş sonrası katılacağınız bir davet ya da toplantı olabilir. Her an hazırlıklı olmak ve güzelliğinize gölge düşürmemek adına yanınıza almayı unutmayın.

Makyaj Çantanıza Nemlendirici Alın

Makyaj çantanızda eliniz ve cildiniz için bulunduracağınız nemlendirici, gün içerisinde kuruyan cildinizi onaracağınız bir üründür. Bu ürünlerin yanı sıra soğuk havalarda çatlayan dudaklarınız için de nemlendirici alabilirsiniz. Nemlendiricinizi kullanırken yağlandırmayan ve hemen cildin emeceği ürünler arasından seçim yapmalısınız. Makyaj çantanıza ise dik olarak koymalısınız. Bu şekilde çanta içerisinde akmasının önüne geçmiş olursunuz.

Makyaj Çantanıza Kapatıcı Alın

Makyaj çantanızın içerisinde olması gereken bir diğer ürün de kapatıcılardır. Sürekli elinizin yüzünüzde olması, günlük streste terlemeniz sonucu yüzünüzün akması kapatıcı kullandığınız noktaların açılmasına neden olabilir. Özellikle akne ve siyah nokta sorunu olan kadınların gözükmesini istemediği alanlar için kapatıcı kullandıklarını biliyoruz. Kapatıcının yanınızda olması ile her an istenmeyen bölgeleri kapatabilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Allık Bulundurun

Makyaj çantası içerisinde allık bulundurmanız gün içerisinde solan yüzünüzü canlandırmanızı sağlayacak. Kullandığınız makyajın belirli süre sonrasında azalması hatta tamamen silinmesi sonucu yanaklarınızda bulunan o güzel pembelik ya da şeftali tonları yok olur. Kısa sürede bir iki dokunuşla allığınızı tamamlayabilirsiniz.

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj Çantanız Maskarasız Olmaz!

Makyaj çantanıza kirpiklerinizi daha derin hale getirmek, gözlerinizi ön plana çıkarmak için rimel almayı unutmayın. Belirli saat sonrasında, hava koşullarını sertleştiği dönemlerde düşen kirpikleriniz sanki yokmuş gibi bir hava verir. Gözlerinizi yorgun gösteren kirpiklerinizi yukarıya kaldırmanız için rimelinizi muhakkak çantanızda bulundurun. Makyaj çantasındaki dikey bölmelerde rimelinizi kullanabilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Eyeliner Bulundurun

Makyaj çantanıza en çok yakışan, gözlerinizin tasarımına yardımcı olan eyeliner ile daha belirgin göz yapısına sahip olacaksınız. Rimel ile birlikte kullanılan, makyaj çantasının olmazsa olmazı bu ürüne alternatif olarak göz kalemi de tercih edebilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Ruj Olmalı!

Makyaj çantasında ruj bulundurmanın önemini evde unuttuğunuzda anlayabilirsiniz. Tüm makyajınızın tam olduğu yüzünüzde rujunuzun olmaması sizi üzebilir. Ruj renginizi tercih ederek günlük makyajınıza uygun çantanıza koyabilirsiniz. Alternatif olarak bazı far paletlerinde yer alan ruj kısımlarını kullanabilirsiniz. Rujunuzu dik olarak yerleştirmeniz için makyaj çantalarında ruj bölmesi tasarlanıyor.

Makyaj Çantanızda Kaş Kalemi Bulundurun

Makyaj çantanıza dilediğiniz marka bir kaş kalemi yerleştirebilirsiniz. Kaşlarınızın içerisinde bulunan boşluklar ya da yanlış kaş alma sonucu yok olan noktaları kaş kalemi ile düzeltebilirsiniz. Çalıştığınızda ya da günlük yorgunluğunuzda silinen kaşlarınızın eski halinin ortaya çıkması sizleri rahatsız edecek, sihrinizin yok olacaktır. Bu nedenle kaş kaleminizi yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Makyaj Çantanızda Far Bulundurun

Göz kapaklarınıza dilediğiniz tonlarda sürerek gözlerinizi belirgin hale getirmeniz far ile mümkündür. Büyük far paletleri yerine günlük kullanacağınız tekli ya da küçük far paletlerinden yanınıza alabilirsiniz. İş çıkışı eğlenceye giderken işinize çok yarayacak olan far ile bazı unuttuğunuz makyaj ürünlerini tamamlayabilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Bakım Ara Malzemeleri Bulundurun

Makyaj çantasında olması gereken ancak çoğu zaman unutulan bazı ara malzemeler işinize yarayan kurtarıcı malzemelerdir. Bunların arasında tırnaklarınızın gün içerisinde kırılması ve keskin hale gelmesi ile çaresiz durumda kaldığınız anda yardımınıza koşan tırnak törpüsüdür. Tırnak makası da yanınızda bulundurmanız gerekenler arasında yer alıyor.

Saçınızın önüne gelmesini önlemek adına tel tokayı makyaj çantanız içerisinde bulundurabilirsiniz. Allık için fırça ve far fırçası, makyaj ürünlerinizi kullanmanızı sağlar. Bu önemli ara ürünlerin olmaması makyajınızı yapamayacağınız anlamına gelir.

Islak mendil ve kulsa çöpü de makyajınızı tazelemenize yardımcı olur. Tüm bunları koyabileceğiniz portatif makyaj çantaları tasarlanarak sizlere sunuluyor. Elbette aynalı makyaj çantaları olduğu gibi aynasız modeller de bulunuyor. Bu nedenle duruma göre yanınızda ayna bulundurmayı da unutmayın.

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj Çantası Nasıl Olmalıdır?

Makyaj çantası tek gözlü olarak kullanıldığında kalemlik formunda satılıyor. Bu makyaj çantaları içerisinde ürünlerin dökülmesi, kırılması, birbirine karışması oldukça kolaydır. Bölmesi olan ve her ürüne uygun dikey ya da yatay kısımları olan makyaj çantalarını kullanabilirsiniz. Kare formunda ya da yatay olarak sizlere sunulabilen birbirinden farklı makyaj çantalarından ihtiyacınıza en uygun olanını talep edebilirsiniz.

Makyaj çantanızın size uygun olduğunu ise seyahat için mi ya da günlük kullanımda mı kullanacağınızı belirleyerek başlayabilirsiniz. Büyük ebatta olan makyaj çantası içerisine çok daha fazla ürün sığdırmanız mümkündür. Seyahatte gereken saç, cilt ve diğer bakım ürünlerini içine koyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu