Seyahat & Tatil

Seyahatlerinizde En Uygun Valizi Nasıl Geçersiniz?

İş seyahati veya tatil seyahati planlıyorsanız valiz kullanmanız şarttır. Valizler eşyalarınızı yanınızda götürmenize yardımcı olur. Ancak seyahat esnasında olumsuz durumlarla karşılaşmamak için seyahatiniz için en uygun valizi seçmeniz gerekir. Vereceğimiz ipuçları uygun valizi bulmanız için sizlere yardımcı olacaktır.

Kaliteli Valiz Özellikleri Nedir?

Seyahatiniz için kullanacağınız valizin kaliteli olması seyahat esnasında valiz kaynaklı sorun yaşamanızın önüne geçer. Kaliteli valizlerde bulunan birtakım özellikler vardır. Bu özellikler sayesinde alacağınız valizi seçmeniz mümkün olur.

Kaliteli valiz özellikleri şunlardır;

 • Valiz sapı sağlam malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Böylelikle elle taşıma esnasında kırılma yaşanmaz.
 • Boş valizler hafif ağırlıkta olmalıdır. Bu da taşıma esnasında kolaylık sağlar.
 • Valiz tekerleği incelenmeli ve dönme özelliğinin olduğundan emin olunmalıdır.
 • Dış yüzeyi sert valizler yerine yumuşak valizler tercih edilmelidir.
 • Valiz malzemesi dikkate alınmalıdır. Üretim malzemesi olarak termoplastik, plastik veya kumaş olmasına özen gösterilmelidir.
 • Kilit, şifre ve körük özellikleri bulunan valizler kaliteli valizlerdir.

Bunların dışında valiz kullanıcıları tarafından kalitesi onaylanmış markaların ürünleri alınmalıdır. Böylelikle kullanım konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Profesyonel Seyahatçilerin Tercihi: Hostes & Pilot Valizi

Sürekli seyahat eden bir iş insanıysanız tercihiniz hostes & pilot valiz kullanmaktan yana olmalıdır.

Seyahatleriniz için kullanacağınız hostes & pilot valiz yanınıza almanız gereken en önemli eşyaları alan valiz türüdür. Bu valizler pilotlar ve hostesler düşünülerek tasarlandığı için bu ismi alırlar.

Hostes & pilot valiz uçaklar ve otobüsler için üretilmiş olan kabin boy valizlerinden daha küçük ebatlı olan valizlerdir. Bu sayede yalnızca birkaç günlük giyim eşyasının taşınmasını sağlar.

Hostes & pilot valiz giyim eşyaları dışında bilgisayar, cep telefonu, kamera veya diğer dijital eşyaların taşınması için kullanılırlar. Küçük ebatlarda olduğu için uçak veya otobüslerde yanınızda bulunabilirler.

Sürekli çıktığınız seyahatleriniz için alacağınız hostes & pilot valiz çekçekli özelliklere sahip olmalıdır. Böylelikle taşıma zorluğu yaşamazsınız.

Yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz hostes & pilot valiz ortalama 42 cm ölçülerinde hazırlanır. Böylelikle yer kaplama sorunu olmaz.

Hostes & pilot valiz kullanmak istiyorsanız renk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Siyah, koyu gri ve antrasit en sık rastlanan renklerdir. Bu ürünler unisex olduğu için cinsiyet sorunu yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sıklıkla iş gezilerine gidiyorsanız hostes & pilot valiz vazgeçemeyeceğiniz ürün olacaktır. En acil ihtiyaçlarınızı bu valizlerle her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hostes & pilot valizlerini kullanmak istemezseniz sırt çantası alarak gezgin şeklinde eşyalarınızı sırtınızda taşıyabilirsiniz.

Profesyonel Seyahatçilerin Tercihi: Hostes & Pilot Valizi

Hafif Ve Pratik: Seyahat Çantası İle İşinizi Kolaylaştırın

Günü birlik seyahat yapacaksanız hafif ve pratik seyahat çantası işinizi kolaylaştırır. Çantayı istediğiniz yere kolaylıkla yanınızda götürebilirsiniz.

Seyahat çantası gün içinde ihtiyaç duyacağınız eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı sağlar. Böylelikle ihtiyaç anında çantayı açıp kullanabilirsiniz.

Dayanıklı bir seyahat çantası tercih ettiyseniz gün boyu yaşayacağınız koşuşturma ve vasıta değişimlerinde zarar görmeden size kullanım sağlar.

Minimal ve ortalama ebatlarda tercih edeceğiniz seyahat çantası her yerde muhafaza edebileceğiniz bir üründür. Böylelikle size yük olmaz ve bineceğiniz araçlarda yer sıkıntısı yaratmaz.

Seyahatiniz için yumuşak yüzeye sahip seyahat çantası tercih ederseniz uçak veya otobüs bagajlarında zarar görmesini engellersiniz.

Yanınızda bulunduracağınız eşyalarınız çeşitliliğe sahipse alacağınız seyahat çantası birden fazla bölmeye sahip çanta olmalıdır. Böylelikle eşyalarınızı düzenli şekilde çantaya yerleştirebilirsiniz.

Doğa yürüyüşü veya kamp tutkunuz varsa seyahat çantası olarak sırtınıza takabileceğiniz modelleri seçebilirsiniz. Sırt çantası özellikli seyahat çantaları taşıma kolaylığı sağlar ve ağırlık sırtınızda olacağı için kollarınız yorulmamış olur.

Seyahat çantası seçerken eşyalarınızı alacak büyüklükte olmasına özen göstermelisiniz. Uygun olmayan boyutta çanta alırsanız seyahat için planladığınız pek çok eşyayı geride bırakabilirsiniz.

Uzun Seyahatlerde Tüm İhtiyaçlarınız Sizinle: Valiz Setleri

Uzun seyahat planınız varsa yanınıza almanız gereken eşya sayısı da artar. Bunun için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek valizlere sahip olmanız gerekir. Uzun seyahatler düşünerek hazırlanmış olan valiz seti sizler için uygun bir ürün olur.

Valiz seti birden fazla valizi içeren ve bu sayede her ihtiyaç duyulacak her eşyanın kişilerin yanında bulunmasını sağlayacak seyahat ürünleridir. Valiz setleri ikili veya üçlü olarak tasarlanırlar. Böylelikle seyahat uzunluğuna veya eşya yoğunluğuna göre seçilebilirler.

İkili valiz seti iki adet valizden oluşan üründür. İkili setler genellikle orta boy ve büyük boy valizleri içerir. Set halinde alım yapmak eşyaların hazırlanmasına ek olarak fiyat konusunda da avantaj sağlar.

Üçlü valiz seti üç adet valizi içeren üründür. Bu set içerisinde büyük, orta ve küçük boy valizler yer alır. Valizlerin ölçüleri marka veya modele göre değişiklik gösterir.

Valiz seti almak istiyorsanız ilk olarak set içerisinde bulunacak valiz sayısını belirlemeli ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Bu aşamada da yanınızda bulunacak eşyaları göz önüne alabilirsiniz.

Valiz seti satın aldığınızda set içerisinde bulunan her ürünü aynı anda kullanmanız gerekmez. Seyahat planınıza uygun olarak kullanım yapabilirsiniz.

Satın alacağınız valiz seti içerisinde yer alan küçük boy valizler minimal eşyalarınız için uygun olan ürünlerdir. Makyaj malzemeleri, kırılacak eşyalar ve özel eşyalar bu valizlere koyulabilir. Ayrıca küçük boy valizler el bagajı olarak yanınızda bulunmaya uygun ürünler olurlar.

Valiz seti içerisinde bulunan orta boy valizler kıyafetleriniz, ayakkabılarınız ve diğer şahsi eşyalarınız için uygundurlar. Birkaç günlük seyahatiniz için yanınıza alabilirsiniz. Bu valizler orta boyutta oldukları için genellikle araçların bagajlarında taşınırlar.

Valiz seti kullanmak istiyorsanız valiz sayısı dışında valizlerin kalite özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Kısa sürede deforme olmayacak kumaşlara sahip ürünleri seçmelisiniz.

Seyahatiniz için alacağınız valiz seti kilit sistemine sahip olmalıdır. Böylelikle valizinizin karışması veya başka birinin eline geçmesi durumunda güvenlik sağlanmış olur.

Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları Nedir?

Seyahat planı yapan kişileri en fazla oyalayan hazırlık valiz hazırlamaktır. Valiz hazırlamanın püf noktalarını bilmek hazırlığın daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur.

Valiz hazırlamanız için önerebileceğimiz püf noktaları şunlardır;

 • İlk olarak seyahat planınıza uygun olan ve eşyalarınızı sığdırabileceğiniz bir valiz seçin.
 • Valiz düzenleyici ürünler kullanarak eşyalarınızı gruplandırın.
 • Seyahatiniz boyunca ihtiyaç duyacağınız kıyafetleri belirleyin.
 • Kıyafet katlama işlemi yerine rulo yapmayı seçin. Böylelikle kıyafetlerinizin daha az yer kaplamasını sağlayın.
 • Yanınıza alacağınız kıyafet sayısı fazlaysa vakumlu poşet kullanın.
 • Kırılacak eşyalarınız için çoraplarınızı kullanın.
 • Makyaj ve güzellik malzemeleri için minimal çantaları tercih edin.
 • Valizinize ağırlık yapacak eşyalarınız varsa en alta o eşyaları yerleştirin.
 • Seyahat boy ürünler (şampuan, diş fırçası, diş macunu, duş jeli ve bakım kremi vs) tercih edin.

Valiz hazırlamaya başlamadan önce liste hazırlayarak gerçekten ihtiyaç duyduğunuz eşyaları yazdığınızdan emin olun. Gerekirse listede yer alan ürünlerin bazılarını eleyin. Böylelikle valizinizi doğru şekilde hazırlayabilirsiniz.

Sonuç

İşiniz gereği sık seyahat ediyorsanız valiz seçiminde önerilere ihtiyacınız olabilir. https://www.ccscanta.com/ bu konuda öneriler bulabileceğiniz bir sayfadır. Verilen önerileri değerlendirebilir ve aynı zamanda sitede satışa sunulan valizlerden satın alabilirsiniz. Böylelikle sizlere seyahatte sıkıntı yaşatmayacak valizleri kullanmanın ayrıcalığını yaşarsınız.

Seyahatler dayanıklı ve uzun süre kullanışlı valizler arıyorsanız ÇSS Çanta sayfasında valiz setleri, hostes & pilot valizleri ve seyahat çantaları modellerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlar ve indirimler ile seyahatte valiz seçimini sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Valiz İle Bavul Arasındaki Fark Nedir?

Valiz ve bavulun arasındaki en temel fark büyüklük farkıdır. Valizleri kişilerin kısa yolculukları için kullandıkları daha küçük ebatlı çantalar olurken bavullar uzun yolculuklar için kullanılan büyük çantalardır.

Akıllı Bavul Nedir?

Cihaz şarjı, wifi bağlantısı, gps izleme ve kontrol özellikleri bulunan bavullara akıllı bavul denir. Bu bavullar sayesinde bavulun takibinin yapılması mümkün olur.

Bavul/Valiz Ağırlığı Nasıl Ölçülür?

Valiz ve bavulların ağırlığını ölçmek için kullanılan aletler terazilerdir. Ölçüm yapmak için yapılması gereken eşyaları terazi üzerine koyarak kaç kg olduğunu görmektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu