Alışveriş & Moda

Taşıt Çantaları Hakkında Merak Edilenler

Çeşitli amaçlar için üretilen çanta çeşitleri, taşınması gereken ürünlerin, muhafaza edilmesini ve taşınmasını kolaylaştırıyor. Taşıt çantaları, kullanılacağı araç türüne göre özel olarak tasarlanmaktadır. Taşıtlarında çeşitli alet ve eşyaların daha düzgün muhafaza edilmesini isteyenler, farklı tasarımlara sahip çanta çeşitlerini inceleyebiliyor ve seçim yaparak, ihtiyaçlarına uygun olanını seçebiliyorlar. Taşıt çantaları daha çok bagaj düzenleyici olarak kullanılmaktadır. Çanta satın almak isteyenler, çanta özellikleri hakkında araştırma yapmaktadır.

Taşıt Çantası Modelleri Nelerdir?

Taşıt çantaları hakkında merak edilenler arasında, araç için hangi modelin daha uygun olduğu konusudur. Taşıt çantası modellerini inceleyenler, kullanım amacına göre seçim yapabilecektir. Bagaj düzenleyici olarak kullanılan araç çantaları, katlanabilir özelliğe sahiptir ve içi boş olduğunda fazla yer kaplaması önlenmektedir.

Çanta modelleri, araç içi eşya düzenleyici çantalar, koltuk arkası taşıt çantaları, bagaj çantaları gibi farklı model ve tasarımlara sahiptir. Bagajlar için özel tasarlanan, taşıt çantaları, daha çok gri renkli ve keçe kumaştan yapılmaktadır. Araçlarda, araç bakım setleri, trafik seti, ilkyardım eşyaları gibi ürünlerin düzgün bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Taşıt Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Araçlarında kullanmak için taşıt çantası satın almak isteyenler, online olarak siparişler verebiliyor. Online ürün sayfasında taşıt çantaları kategorisini seçenler tüm çanta çeşitlerine ulaşabiliyor. Taşıt çantası almak isteyenler, şu çanta çeşitlerini inceleyebiliyor.

 • Araç içi oto bagaj çantası,
 • Motosiklet çantası,
 • Motosiklet bacak çantası,
 • Bisiklet kadro çantası,
 • Araç içi koltuk arkası çantası,

Araçlarda, bagajda sürekli bulundurulması gereken çeşitli bakım ürünlerinin düzgün bir şekilde muhafazası için taşıt çanta çeşitleri kullanılmaktadır. Motosikletlerde ise daha çok kurye hizmeti sunanlar, taşıdıkları ürünlerin güvenli taşınabilmesi için özel tasarımlı, su geçirmez çantaları kullanmaktadır.

Taşıt Çantaları Hakkında Merak Edilenler

Taşıt Çantasının Özellikleri Nelerdir?

 • Taşıt çantaları, farklı özelliklere sahiptir. Araç bagaj içerisinde, ürünlerin güvenli saklanmasını sağlarken, ihtiyaç durumlarında farklı alanlara taşınmasını da sağlamaktadır. Taşıt çantalarının kullanım amacı, araç içerisinde eşyaların bir yerde, düzenli durmasını sağlamaktır. Taşıt çantaları hakkında merak edilenler çantaların özellikleridir.
 • Taşıt çantaları katlanabilir özelliğe sahiptir.
 • Otomobiller için keçe kumaştan üretilir,
 • Motosikletler için su geçirmez, deri kumaşlardan üretilir,
 • Çanta alt tarafında cırt bulunur ve araç içerisinde istenilen yere sabitlenmesi sağlanır,
 • Araçlar için standart olarak 50x20x15 cm ölçülerinde üretilir.

Araç için kullanılan taşıt çantaları, boş olduğunda katlanır ve fazla yer kaplamasının önüne geçilir. Motosikletlerde kullanılan çantalara ekstra olarak yağmurluk eklenmekte ve su geçirmez olması sağlanmaktadır.

Çok Amaçlı Taşıt Çantaları

Taşıt çantalarının farklı tasarımlara sahip olması, çok amaçlı kullanılmalarını sağlamaktadır. Araçlarda bagaj düzenleyici olarak kullanılan çantaların kullanım amaçları içerisinde muhafaza edilecek eşya türüne göre değişmektedir. Kullanıcılar, araç bakım setlerini, ilk yardım malzemelerini ya da trafik seti ürünlerini, bu çantalarda muhafaza edebiliyor.

Araç İçi Cepli Bagaj Düzenleyiciler

Araç içi cepli çanta çeşitlerinde, cep sayısı farklı olabiliyor. Birçok araç için 8 cepli olarak üretilmekte ve araba koltuk arkasına takılarak kullanılabilmektedir. Araç içi cepli bagaj düzenleyiciler, katlanabilir ve su geçirmez özelliklere sahiptir.

Kullanılan kumaş, kir tutmaz özelliğe sahiptir ve ıslak mendil ya da nemli bez ile rahatlıkla temizlenebilmektedir. Yıkanabilir kumaş özelliğine sahip olduğu için takım çantası olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tüm araçlar için uyumlu olması ve kolay kullanım sağlaması için keçe kumaştan üretilmektedir.

Bagaj Düzenleyiciler

Otomobillerin bagajlarında, eşyaların dağınık durmaması, ve daha az yer kaplaması için bagaj düzenleyici taşıt çantaları kullanılmaktadır. Araç modeline göre farklı ölçülerde üretilen çantalarda keçe kumaşı kullanılmaktadır.

Bagajlarda, taşıt çantaları bir yere konulur ve orada sabit durması istenir. Bunun için taşıt çantalarının altlarına ve yanlarına cırt ilave edilerek, bagaj zeminine ya da yan kenarlara sabitlenmesi sağlanır. Araç bagajları genellikle gri renkli olduğu için taşıt çantaları da gri renkli olarak üretilmektedir.

Taşıt Çantaları Hakkında Merak Edilenler

Araç Modeline Göre Taşıt Çantası Çeşitleri

İnsanların çoğu araçlarında kullanacakları, bagaj düzenleyici çantaların, araç modeline uygun olmasını istemektedir. Üretici firmalar, farklı model ve ölçülerde üretimini yaptıkları çantalar üzerine, araç markalarını gösteren logoların baskılarını yapmakta ya da eklemektedir. Araç modellerine göre taşıt çantası çeşitleri, koltuk arkası, araç içi ve bagaj düzenleyicileri olarak sınıflandırılmaktadır.

Büyük araçlar için birden fazla cebi olan katlanabilir çanta çeşitleri tercih ediliyor. Bu çanta çeşitlerinin tümünde sabitlenebilmesi içi büyüklük durumuna göre birden fazla cırt bulunmaktadır. Tüm taşıt çanta modelleri, kolay kullanım sunmakta ve eşyaların bir arada daha düzenli durmasını sağlamaktadır.

Taşıt Çantası Renkleri

Taşıt çantaları, kullanılacak araç türüne göre tasarlanırken farklı renk seçenekleri de kullanılabiliyor. Otomobiller için standart olarak üretilen taşıt çantaları, gri renkli keçe kumaşından üretilmektedir. Çanta ölçüleri ise 50x20x15 cm olarak belirlenmiştir. Bunlar dışında her kullanıcı, kullanım amacına göre farklı model tasarımları tercih edebiliyor. Taşıt çantaları renkleri, genellikle gri ve siyah renklidir.

Ancak araç içi koltuk arkası cepli taşıt çantası talebinde bulunanlar, farklı renk seçeneklerini kullanabiliyor. Motosikletlerde kullanılan, özel tasarımlı ve çantalar, yağmurluk eklenerek su geçirmez olması sağlanmakta ve siyah renkli olarak üretilmektedir. Taşıt çantası çeşitlerinin çoğunlukla siyah ya da gri renk kumaşlara sahip olduğu görülebilmektedir.

Taşıt Çantası Fiyatları

Taşıt çantaları hakkında en çok merak edilen konulardan biriside, çanta fiyatlarıdır. Çanta fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler öncelikle almak istedikleri çanta modelini belirlemelidir.

Çantanın ölçüleri, kullanılan kumaşın özelliği, çantada bulunan cep sayısı gibi etkenler çanta fiyatlarını etkilemektedir. Araç modeline göre özel tasarım yaptırmak isteyenlere, hazırlanacak olan çantanın özelliklerine göre fiyat seçenekleri sunulacaktır. Araç içi, bagaj düzenleyici ya da motosiklet taşıt çanta çeşitlerinin her birisinin fiyatları farklıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu